Dźwigi


Czym jest dźwig?


Mężczyzna podczas szkolenia na wózki widłowe w Oławie Dźwig, potocznie nazywany widną, jest to urządzenie służące do pionowego transportu pomiędzy poziomami budynku: ludzi, ładunków, albo ludzi i ładunków. Dźwigi wyposażone są w platformę lub kabinę, która porusza się wzdłuż sztywnych prowadnic pionowych pomiędzy określonymi poziomami na znaczną wysokość. Ze względu na przeznaczenie możemy wyróżnić następujące rodzaje dźwigów:

  • a) dźwig osobowy – urządzenie przeznaczone do pionowego przemieszczania osób w kabinie znajdującej się w szybie dźwigowym, pomiędzy przystankami (piętrami)
  • b) dźwig osobowo – towarowy – urządzenie do przewożenia towarów wraz z towarzyszącymi im osobami
  • c) dźwig towarowy – ze względu na konstrukcję pozbawioną możliwości sterowania wewnętrznego z kabiny, służą wyłącznie do transportu towarów pomiędzy przystankami
  • d) dźwig szpitalny – urządzenie o ściśle określonych wymiarach kabiny, szerokich drzwiach i sterowaniu wewnętrznym, występujące w szpitalach i służące do przewozu pacjentów na łóżkach wraz z towarzyszącą im aparaturą medyczna oraz z personelem
  • e) dźwig budowlany – występuje na budowach, służy do przewożenia osób i towarów bądź tylko towarów, najczęściej bez szybu na platformie wzdłuż pionowych prowadnic

Czy potrzebuję uprawnień do obsługi dźwigów?Wózek widłowy w hali w Oławie Dźwigi podlegają pod przepisy związane z dozorem technicznym (czyli podlegają pod UDT). Do konserwacji wszystkich urządzeń tego typu wymagane jest posiadanie stosownego świadectwa kwalifikacyjnego, potocznie nazywanego uprawnieniami UDT. W kwestii uprawnień do obsługi dźwigów, sprawa jest bardziej skomplikowana. W przypadku najpopularniejszych typów dźwigów z jakimi najczęściej mamy do czynienia np. w wielopiętrowych budynkach mieszkalnych, do ich obsługi nie są wymagane uprawnienia. Posiadania stosownych uprawnień do obsługi wymagają następujące rodzaje dźwigów:
  • a) dźwigi budowlane
  • b) dźwigi osobowo-towarowe ze sterowaniem wewnętrznym
  • c) dźwigi szpitalne

Jak zdobyć uprawnienia do obsługi dźwigów?


Aby zdobyć uprawnienia do obsługi dźwigów budowlanych, dźwigów osobowo- towarowych oraz dźwigów szpitalnych należy zdać egzamin przed komisja UDT (bądź TDT lub WDT). Firma Well-Done.pl posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń przygotowujących do egzaminu na urządzenia tego typu. Współpracują z nami trenerzy z wieloletnim doświadczeniem przy tego typu urządzeniach, zarówno w kwestii eksploatacji jak i ich projektowania. Można powiedzieć, ze nasi trenerzy znają dźwigi „od podszewki”. Zachęcamy zainteresowanych zdobyciem uprawnień do obsługi i konserwacji dźwigów wydawanych przez UDT do kontaktu z nami. Szkolimy na terenie całego województwa dolnośląskiego, w tym w miastach takich jak: Wrocław, Jelcz-Laskowice, Świdnica, Oleśnica, Oławy, Żarów, Środa Śląska i inne.
SPECJALIŚCI OD DOBREJ ROBOTY
SZKOLENIA UDT I SPE

Twoja firma potrzebuje szkoleń? Chcesz podnieść kwalifikacje zespołu w zakresie wózków widłowych, suwnic, wyciągarek, żurawi? Jesteś zainteresowany uprawnieniami elektrycznymi, cieplnymi lub gazowymi?

Napisz do nas, a na pewno się z Tobą skontaktujemy!

12 + 5 =

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Odznaka

Zdawalność egzaminów na poziomie 96%

Ikonka ludzi

100% zadowolonych uczestników kursów

Ikonka kilku osób

Zespół ekspertów i praktyków prowadzących szkolenia

Ikonka checklista

Kompleksowa organizacja egzaminów

Ikonka pracownika

Bezpłatne doradztwo i konsultacje

Ikonka dolara

Jedna faktura za szkolenie i egzamin – dogodne terminy płatności

Ikonka komputera

Unikatowe autorskie materiały szkoleniowe

Ikonka zębatki

Koncentracja na obsłudze klientów biznesowych

Ikonka partnerstwa

Nastawienie na budowanie długotrwałych relacji

Ikonka tarczy

Spokój, uczciwość i bezpieczeństwo podczas współpracy

POZNAJ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

NASZE SZKOLENIA

UPRAWNIENIA UDT

UPRAWNIENIA SEP I INNE SZKOLENIA