Kurs na wózki widłowe Jelcz-Laskowicekurs na wózki widłowe jelcz-laskowice Branże takie jak produkcyjna, budowlana, logistyczna czy transportowa od wielu lat dynamicznie się rozwijają. Systematycznie są wprowadzane nowe rozwiązania. Do nowej rzeczywistości dostosowane są również przepisy prawa. Zmiany i nowe regulacje objęły swoim zakresem także sposób i tryb wydawania uprawnień przez Urząd Dozoru Technicznego. Nowe przepisy mają znaczenie dla funkcjonowania wielu przedsiębiorstw, wykorzystujących takie urządzenia jak wózki widłowe. Kursy na wózki widłowe są nieodłącznym elementem procesu zdobywania kwalifikacji przez osoby które planują lub już pracują w magazynach, halach produkcyjnych czy hurtowniach. W Jelczu-Laskowicach podobnie jak w wielu innych polskich miastach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników ze stosownymi uprawnieniami jest wysokie, a wiele firm zgłasza problem z obsadzeniem stanowisk takich jak operator wózków widłowych. Wózki są bardzo popularnym urządzeniem powszechnie wykorzystywanym wielu firmach z Jelcza-Laskowic i okolic oraz znajdujących się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (WSSE). Sprawna i bezpieczna obsługa tzw. widlaków powinna być priorytetem w zarządzaniu halą produkcyjną, magazynem czy sklepem. Przed zatrudnieniem nowego pracownika, warto upewnić się że posiada on stosowne i ważne uprawnienia czyli zaświadczenia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych. Warto w tym miejscy przypomnieć, że tzw. pozwolenia wewnątrzzakładowe do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych wystawione przez pracodawców są systematycznie wygaszane i pracownicy zmuszeni są do przystępowania do egzaminów UDT.
Pierwsze nowe zaświadczenia kwalifikacyjne będą musiały zdobyć osoby, które miały dokument wystawiony do dnia 31 grudnia 2004 r. Jego ważność kończy się 31 grudnia 2023 r. Następny przedział dotyczy osób, którym pozwolenia wewnątrzzakładowe zostały wydane przez pracodawców pomiędzy 1.01.2005 r. a 31.12.2014 r. – w tym przypadku zachowują one ważność nie dłużej niż do 31.12.2026 r. Ostatni okres przejściowy dotyczy osób, które pozwolenia do obsługi wózków otrzymały po 01.01.2015 r. – w takim przypadku czas na przystąpienie do egzaminu UDT z obsługi wózków mija 31.12.2027 r. Szkolenia na wózki widłowe są popularne ze względu na duże zapotrzebowanie na pracowników z takimi kwalifikacjami, co przekłada się na możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia. Grupa wykwalifikowanych pracowników posiadających tego typu uprawnienia na wózki widłowe z pewnością pozwoli każdej firmie na szybką i bezpieczną organizację pracy. Na Dolnym Śląsku odbywają się liczne szkolenia na wózki widłowe – jak jednak wybrać najlepszą ofertę dla przedsiębiorstwa?Szkolenia na wózki widłowe Jelcz-Laskowice


wózki widłowe jelcz-laskowice Na początku z pewnością warto porównać ofertę firm szkoleniowych, aby wybrać najlepszego dostawcę szkoleń. Firma Well-Done.pl dzięki bogatemu doświadczeniu w realizacji projektów szkoleniowych, elastycznemu podejściu do specyficznych potrzeb Klientów i wysokiej zdawalności egzaminów z pewnością znajduje się w ścisłej czołówce firm szkoleniowych w Polsce i na Dolnym Śląsku. Odpowiednio dobrany cykl kursów na wózki widłowe w Jelczu-Laskowich lub w okolicy, pozwoli na szybkie i efektywne zaspokojenie potrzeb szkoleniowych. Istotnym kryterium przy wyborze firmy szkolącej z obsługi wózków widłowych jest także wykwalifikowana kadra, która doskonale zna zagadnienia praktyczne jak i aktualne przepisy, normy i wytyczne Dozoru Technicznego. Ważne jest, aby firma przeprowadzająca szkolenia służyła pomocą doradczą jak również wsparła przy formalnościach związanych z egzaminem w Urzędzie Dozoru Technicznego. Właśnie taką firmą która spełnia wszystkie wyżej opisane wymogi jest Well-Done.pl, która od 2013 roku działa w branży szkoleniowej. W czasie szkoleń na wózki widłowe cały zespół dokłada wszelkich starań, aby po zajęciach zadowoleni byli zarówno kursanci jak i ich przełożeni i pracodawcy. Well-Done.pl to zgrany zespół fachowców w skład którego wchodzą trenerzy i konsultanci obsługujący projekty szkoleniowe dla firm. Zajęcia mogą być realizowane w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim lub w obecności tłumacza.


Jak zdobyć uprawnienia na wózki widłowe?


kursy na wózki widłowe jelcz-laskowice Aby uzyskać uprawnienia pozwalające na obsługę wózka widłowego, należy przejść kurs (teoretyczny i praktyczny) organizowany przez ośrodek szkoleniowy taki jak Well-Done.pl oraz zdać państwowy egzamin przed komisją złożoną z inspektorów UDT. Kursant powinien mieć ukończony 18 rok życia i wykształcenie minimum podstawowe. W takcie kursu uczestnikom zostają przekazane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące pracy z wózkiem jezdniowym, omawiane są testy egzaminacyjne oraz ćwiczone są manewry i praktyczna obsługa wózka. Egzamin przeprowadzany przez UDT składa się z dwóch części – teoretycznej w firmie pisemnego testu wyboru (a, b, c, d) i praktycznej polegającej na wykonaniu zadanego przez komisję manewru urządzeniem. Po zdanym egzaminie w przeciągu kilku tygodni wydawane są uprawnienia UDT w firmie plastikowych kart. Dokument upoważnia obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych na terenie całego kraju przez czas określony na zaświadczeniu (5 lub 10 lat od daty wydania w zależności od kategorii uprawnień). Warunkiem bezpiecznej obsługi wózka widłowego jest odpowiedni stan zdrowia, potwierdzony stosownym zaświadczeniem lekarskim lekarza medycyny pracy. Warto pamiętać, że czas oczekiwania na egzamin UDT wynosi nie więcej niż 30 dni roboczych od daty złożenia kompletu wniosków egzaminacyjnych.
czytaj więcej

Z czego składa się kurs na wózki widłowe Jelcz-Laskowice?

Szkolenie jest podzielone – analogicznie do egzaminu UDT – na część teoretyczną oraz praktyczną. Pierwsza ma na celu zaznajomić kursantów z budową wózka widłowego i zasadami jego prawidłowego funkcjonowania. Specjaliści Well-Done.pl przekazują też wszelkie informacje na temat bezpiecznego użytkowania pojazdu, a także utrzymania go w jak najlepszej kondycji. Jeśli chodzi o wózki widłowe, Jelcz-Laskowice jest miastem, w którym pracownicy powinni znać wszystkie aspekty eksploatacji sprzętu. Po zdobyciu wiedzy o wózkach widłowych przychodzi czas na wykorzystanie jej w praktyce. Drugi etap nauczania jest równie długi i ma na celu naukę płynnej jazdy oraz wykonywania trudnych manewrów w licznych scenariuszach, które mogą pojawić się w miejscu pracy. Tym właśnie powinien wyróżniać się profesjonalnie przeprowadzony kurs na wózki widłowe. Jelcz-Laskowice to miasto, które może wiele skorzystać na polecanych przez nas szkoleniach właśnie dzięki dużemu naciskowi położonemu na praktykę. W efekcie zdanie egzaminu składającego się z 15 pytań teoretycznych w formie testu, wykonania zadania z OTC (Obsługa Techniczna Codzienna) oraz praktycznej obsługi wózka, staje się znacznie łatwiejsze.

Ile kosztują kursy na wózki widłowe Jelcz-Laskowice?

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do dużych i średnich firm produkcyjnych, centrów logistycznych oraz magazynowych zlokalizowanych na terenie Jelcza-Laskowic. Tego typu przedsiębiorstwa mogą najwięcej skorzystać na organizowanych przez Well-Done.pl szkoleniach. Pragniemy bowiem podkreślić, że stawiamy na indywidualnie wyceniane kursy na wózki widłowe. Jelcz-Laskowice należy do miast, w których szczególnie docenia się takie rozwiązanie, a my dostosowujemy się do oczekiwań klientów. Pomagamy przy tym w organizacji egzaminu wieńczącego szkolenia. Zawsze wybieramy rozwiązania najkorzystniejsze dla naszych klientów. Zapraszamy do bezpłatnej konsultacji z naszymi przedstawicielami, aby dowiedzieć się więcej na temat kursów. Jeśli chodzi o wózki widłowe, Jelcz-Laskowice ma dostęp do atrakcyjnej pod każdym względem oferty.
      
SPECJALIŚCI OD DOBREJ ROBOTY
SZKOLENIA UDT I SPE DLA FIRM

Twoja firma potrzebuje szkoleń? Chcesz podnieść kwalifikacje zespołu w zakresie wózków widłowych, suwnic, wyciągarek, żurawi? Jesteś zainteresowany uprawnieniami elektrycznymi, cieplnymi lub gazowymi?

Zadzwoń i zadaj pytanie tel.: 504 305 437
lub napisz do nas, a na pewno się z Tobą skontaktujemy!

5 + 5 =

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Odznaka

Zdawalność egzaminów na poziomie 96%

Ikonka ludzi

100% zadowolonych uczestników kursów

Ikonka kilku osób

Zespół ekspertów i praktyków prowadzących szkolenia

Ikonka checklista

Kompleksowa organizacja egzaminów

Ikonka pracownika

Bezpłatne doradztwo i konsultacje

Ikonka dolara

Jedna faktura za szkolenie i egzamin – dogodne terminy płatności

Ikonka komputera

Unikatowe autorskie materiały szkoleniowe

Ikonka zębatki

Koncentracja na obsłudze klientów biznesowych

Ikonka partnerstwa

Nastawienie na budowanie długotrwałych relacji

Ikonka tarczy

Spokój, uczciwość i bezpieczeństwo podczas współpracy

POZNAJ OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

NASZE SZKOLENIA

UPRAWNIENIA UDT

UPRAWNIENIA SEP I INNE SZKOLENIA